Jak jsme stavěli dům s DJT

radek.pinc@seznam.cz http://dum.javorkovi.cz Twitter

Zde je pár fotek z průběhu stavby našeho domu, který realizuje stavební firma Dům jedním tahem.

[ Aktuálně | Základová deska | Hrubá stavba | Uzavřená hrubá stavba | A co dál ]15.2.2012 - Usazení schodiště

Narazili jsme na problém v usazení schodiště. Usazení se liší podle toho, jestli je plánováno obložení dřevem nebo keramickou dlažbou. Dřevěný obklad je zhruba o 2cm silnější a tak je nutné schodiště usadit o ty 2cm níže, aby první i poslední schod navazovali na podlahu ve stejné výšce.

Máme schodiště usazené ve výšce, které odpovídá keramikému obkladu. Prý jsme si to tak vybrali. Já ani žena jsme ale o tom dosud nevěděli. Navíc se nám od začátku líbilo právě to, že mělo DJT ve standardu obložení schodiště v dubu. To se ale bohužel změnilo, nyní je ve standardu dlažba.

Těžko říci, na které straně a kdy vznikla chyba, ale s tím už teď asi nic nenaděláme. Tak spíše upozornění pro ostatní, dejte si na to pozor ... No a co my s tím? ... S truhlářem jsme se domluvili, že to půjde trochu zachránit tím, že se ty 2cm rozloží mezi první a druhý schod a ještě vhodně upraví profil prvního a posledního schodu tak, aby ten rozdíl při nášlapu byl minimální a o schod se nezakopávalo nebo nešlapalo "do prázdna".

Tak doufejme, že se mu to povede a my se nepřerazíme.Pokud máte nějaké dotazy nebo komentáře, můžete napsat na email radek.pinc@seznam.cz