Jak jsme stavěli dům s DJT

radek.pinc@seznam.cz http://dum.javorkovi.cz Twitter

Zde je pár fotek z průběhu stavby našeho domu, který realizuje stavební firma Dům jedním tahem.

[ Aktuálně | Základová deska | Hrubá stavba | Uzavřená hrubá stavba | A co dál ]


18.10.2011 - Stavba přízemí I

Dopoledne jsme se byli podívat, jak probíhá stavba. Ráno přijel jeřáb a dva kamiony s dílci. Bohužel hned po uložení prvního dílce se jeřáb rozbil. Opravit se ho nepodařilo, tak shánějí druhý. Snad se podaří brzy sehnat náhradu a stavba bude moci pokračovat. Je zima, zataženo a pěkně fouká vítr ... tak nějak neveselo.


18.10.2011 - Stavba přízemí II

Odpoledne se podařilo sehnat náhradní jeřáb a i počasí vypadá mnohem lépe. Práce se tedy protáhnou, ale dnes by mělo být postaveno přízemí kompletně, jak se plánovalo.

Fotek je tentokráte trochu více, ale přišlo mi zajímavé zachytit průběh stavby a skládání dílců.


18.10.2011 - Stavba přízemí III

Vypadá to, že všechny dílce jsou na svých místech. Jen schody zůstaly dole, setmělo se velmi rychle.


19.10.2011 - Stavba přízemí IV

Dnes jsme se na stavbu dostali až později odpoledne. Strop byl vylitý a tak by měla být stavba přízemí hotova. Bohužel celý den pršelo a tak nás to trochu vyplavilo. Už jsme se nikomu nepletli pod nohy a tak jsme mohli nafotit i interiéry.


21.10.2011 - Plán a rozpočet

Ujasňovali jsme si další postup prací. Pokud bude přát počasí a okolnosti, plán prací by měl být následující: 26.10. dokončení stavby patra, 4.11. nebo 7.11. se budou dělat okna, první týden by se měli dělat krovy a dodávka střechy je plánována na 9.11.

Začali jsme také řešit rozpočet na dokončení domu k nastěhování. Zatím máme s DJT smlouvu jen na uzavřenou hrubou stavbu. Rádi bychom, aby dokončili dům kompletně, ale bude záležet jak se domluvíme na rozpočtu, co vše je zahrnuto v jejich "domu na klíč" a které další položky nás budou čekat pro kolaudaci a možné nastěhování.


24.10.2011 - Výškové usazení domu

Dnes nic nového. Probíhá technologická pauza :-) ... Já si fotil podrobněji hlavně výškové usazení domu na pozemek, pro lepší představu, jak a kde je dům nad/pod úrovní terénu. Tyto fotky jsou tedy trochu přízemní.


26.10.2011 - Stavba patra I

Bohužel jsme se ráno asi o hodinu zdrželi a unikla nám stavba obvodových zdí. Na konci mi navíc došla baterka ve foťáku a tak je to dnes trochu nekompletní. Zítra bych měl doplnit dokončenou stavbu a "vnitřky".


27.10.2011 - Jak se daří konkurenci

Javorkovi se shodou okolností rozhodli zařizovat vlastní bydlení ve stejnou dobu jako my. Souběžně jsme vybírali pozemek i firmu, která na něm bude stavět dům. Spolupracovali jsme tedy při získávání informací a referencí na firmy.

Jim více vyhovoval dům a nabídka firmy Dennert a rozhodli se také průběh stavby zdokumentovat, jako my na stránkách: dum.javorkovi.cz. I když teprve včera získali stavební povolení a na pozemku je jen tráva, dost možná nás ještě "předeženou" :-) Přejeme hodně zdaru!


28.10.2011 - Stavba patra II

Dofotil jsem dokončenou hrubou stavbu a vnitřky prvního patra. A schody jsou už usazené na svém místě. :-)


31.10.2011 - Jsme i na fejsbuku

Všimli jsme si, že se fotografie z naší stavby dostaly i na facebook DJT v této galerii a také jedno video.


1.11.2011 - Předání hrubé stavby

Převzali jsme od DJT se souhlasem našeho stavebního dozoru dokončenou hrubou stavbu. Byly odstraněny poslední podpěry stropů a balkonu. Zdá se, že vše drží jak má :-). Upřesnili jsme si také další postup prací. Na 4.11. je plánována montáž oken a dveří. Následující týden by pak měl být postaven krov a začne se dělat střecha.

Domlouvali jsme také, jak budou probíhat doplatky dokončených prací. Vyšli nám vstříc vzhledem k omezením, které máme při čerpání hypotéky a tak to doufejme proběhne hladce.


Pokud máte nějaké dotazy nebo komentáře, můžete napsat na email radek.pinc@seznam.cz